1 Mart 2011 Salı

Bloğuma Dokunma !

Sevgili Vesselam paylaşmıs ben de olduğu gibi paylaşıyorum...


Bugün Güne Kötü Başlamışızda Haberimiz Yokmuş Daha Demin Telıme Bi Blog Arkadaşım Msj Attı Öyle Haberim Oldu :s Enteresan Durum Hiç Bi Şiddet veya Farklı Bi Amaçla Bloga Yazılar Yazmıyoruz.

Kim Farklı Amaçla Yazılar Güdüyorsa O Kişilerin Blogları Kapanmalıdır Asıl Hak Olan Bu.. Yani O Kadar Kişin'in Emeğine Bu Blog K
..apama Olayı Olamaz !

Kınıyorum Hiç Hoş Bişey Değil Bi İki Kişinin Yüzünden Bloglar Kapanamaz..  Tüm Kullanıcı Blog Arkadaşlarımı Protestoya Destek Vermelerini İstiyorum


Ayrıca Blog Yedeklemesi Yapmak İsterseniz Şu blogda Anlatılmış,
Yapa Bilirsiniz..
----------------------------------------------------------------

Google'ın ücretsiz blog servisi Blogspot'a erişim Diyarbakır 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nin 14.01.2011 tarih ve 2011/156 D iş sayılı kararı ile engellendi.


Daha önce de Digitürk'ün şikayeti ile engenlenen Blgospot.com sitesine erişimin engellenmesiyle ilgili Superonline twitter hesabından açıklama yaptı.


Superonline'ın açıklamalası;
"Blogspot.com, Diyarbakır 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nin 14.01.2011 tarih ve 2011/156 D iş sayılı kararına istinaden engellenmiştir. Blogspot.com'un kapatılması mevcut tüm servis sağlayıcılarını kapsayan yasal bir zorunluluktur. " 


İŞTE ENGELLEMENİN YANSIMALARI BÖYLE OLACAK
Superonline tarafından yapılan açıklamada bu engellemenin muhtemel etkileri olarak şunlar sıralandı;
- Google web sitesine erişimde sorun yaşanması,
- Google analytics, Google maps gibi Google uygulamalarını kullanan portal veya web sitelerinde erişimlerin yavaşlaması,
- Google Toolbar yüklü bilgisayarlarda bazı sitelere yavaş erişme,
- Web siteleri dahilinde "google search" kullanan alan adlarına erişimde yavaşlama,
- Firmanıza ait Google uygulamalarıyla entegre ya da Google Search'a dayalı bir takım uygulamalarınızın bu erişim kısıtlamasından etkilenmesi söz konusu olabilecektir.
Google servislerinde yaşanabilecek yavaşlık ve erişim zorluklarının Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından yayınlanan karar sebebi ile yaşandığını, bu durumun Superonline alt yapısından kaynaklanmadığını bilgilerinize sunarız. 


SANAL ALEMDE "BLOG'UMA DOKUNMA" HAREKETİ BAŞLADI
Blogspot'un kapatılması ve tüm site kapatmalarına karşı büyük bir tepki oluşumu da hemen başladı. Twitter ve Facebook'ta "blogumadokunma" ismiyle yapılan paylaşımlar ve videolarla başlayan tepkiler büyümeye devam ediyor. Twitter'da şuan "blogumadokunma" etiketi trend konularda ilk sıraya yerleşmiş durumda.


Şu anda bloglara erişimler sadece yurtdışı çıkışlı serverlar aracılığıyla gerçekleştirilebiliyor.

3 yorum:

  1. http://kararli.blogspot.com/2011/03/dokunmayn-blogumuza.html

    YanıtlaSil
  2. adını andım da yazımda

    YanıtlaSil
  3. tv den netten kendimi o kadar çekmişim ki blogger ın acıldığını şuan itibari ile farkettim :) fakat çok heyecanlandığımı itiraf ediyorum teşekkürler sevgili papuç..

    YanıtlaSil

Bunlar da ilginizi çekebilir :

Related Posts with Thumbnails